Protetyka

Protetyka stomatologiczna jest to dziedzina, która zajmuje się odbudową rozlegle zniszczonych zębów, poprawą ich wyglądu bądź uzupełnieniem braków w uzębieniu.
Protetyk Jarocin

Dziedzina jaką jest protetyka, pomaga naszym pacjentom odzyskać piękny, a przede wszystkim zdrowy uśmiech. Pozwala ona na uzupełnienie zarówno pojedynczych, jak i bardziej rozległych braków w uzębieniu. Współczesna protetyka radzi sobie z nawet całkowitym bezzębiem. Zawsze podkreślamy, że braki w uzębieniu to problem nie tylko natury estetycznej. Mają one również wpływ na nasze zdrowie. Utrudniają przeżuwanie, sprawiają, że pozostałe zęby przesuwają się w kierunku luki, prowadzą również do zaniku kości. Z czasem zmianie może ulec również kształt twarzy, szczególnie w przypadku utraty tylnych zębów.

W naszym gabinecie stosujemy nowoczesne rozwiązania z zakresu protetyki, które dają bardzo naturalne i trwałe efekty.

Protezy zębowe

Wykonujemy protezy zębowe z wysokiej jakości materiałów. Pozwala nam to dopasować uzupełnienie do uzębienia pacjenta oraz panujących w jamie ustnej warunków. Same protezy zębowe można podzielić na dwa rodzaje. Stałe, czyli w trwały sposób osadzone w jamie ustnej to korony, mosty protetyczne, onlaye oraz licówki. Do ruchomych protez zaliczamy protezy akrylowe, szkieletowe oraz elastyczne.

Korony zębowe odtwarzają część zęba, którą widzimy w jamie ustnej. Polecamy je po leczeniu kanałowym, gdy naturalna korona została bardzo zniszczona, w przypadku złamania zęba lub jego mocnego przebarwienia, a także w formie odbudowy na implantach. Korona przypomina „nakładkę” na ząb. Wykonujemy korony pełnoceramiczne oraz cyrkonowe (warianty o najwyższej estetyce), a także korony ceramiczne na podbudowie z metalu.

Onlay to tzw. nakład koronowy, czyli nowoczesna alternatywa dla dużych uzupełnień. Nakłady powstają na podstawie wycisku pobranego od pacjenta, dlatego są idealne dopasowane do warunków panujących w jamie ustnej konkretnej osoby. Ponadto posiadają wszelkie rowki i bruzdy charakterystyczne dla naturalnych zębów, a przy tym cechuje je wysoka odporność na uszkodzenia.

Mosty protetyczne

Uzupełnienie w postaci mostów protetycznych stosuje się w przypadku braku od jednego do kilku zębów znajdujących się obok siebie. Mosty protetyczne składają się z filarów i przęsła. Zęby filarowe to te znajdujące się wokół luki, czyli naturalne zęby, które należy odpowiednio oszlifować. Przęsło to korona uzupełniająca brak. Podobnie jak korony mosty mogą być wykonane w całości z ceramiki, cyrkonu lub mieć metalową podbudowę. Warunkiem jest w tym wypadku dobry stan przyszłych zębów filarowych.

Licówki

Zwykle stosujemy je w celach czysto estetycznych. Te cienkie nakładki z porcelany naklejane są na przednią stronę zęba, skutecznie poprawiając jego wygląd. To nieinwazyjna forma korekty uśmiechu. Licówki polecamy w przypadku drobnych nierówności zębów, chęci zmiany ich kształtu, zamaskowania przebarwień, z którymi nie radzi sobie wybielanie, w wypadku częściowego uszkodzenia zęba czy diastem. Możliwe jest użycie tylko pojedynczych licówek, aby ukryć drobny defekt lub stworzenie z ich pomocą idealnego uśmiechu.

Jeśli chcesz skorzystać z usług z zakresu protetyki stomatologicznej, skontaktuj się z nami!

Rejestracja
Jeżeli potrzebujesz pilnej pomocy stomatologicznej – dzwoń i umów się na wizytę w naszym gabinecie.

Umów się na wizytę

  Cennik
  Konsultacja protetyczna
  200 zł
  Korona pełnoceramiczna (e.Max lub Lava)
  1800 zł
  Korona pełnoceramiczna premium (minimalnie inwazyjna, wysokoestetyczna)
  2200 zł
  Korona porcelanowa na podbudowie cyrkonowej
  1800 zł
  Korona porcelanowa na podbudowie metalowej
  1500 zł
  Licówka
  2000 zł
  Licówka premium (ręcznie napalana)
  2200 - 2500 zł
  Korona tymczasowa wykonana w gabinecie
  150 zł
  Korona tymczasowa wykonana w laboratorium
  250 zł
  Onlay
  1400 – 1600 zł
  Proteza akrylowa wysokoestetyczna całkowita
  1600 zł
  Proteza akrylowa wysokoestetyczna częściowa
  1600 zł
  Proteza elastyczna tj. poliamidowa, acetalowa, nylonowa
  1800 - 2500 zł
  Proteza szkieletowa
  1800 - 2500 zł

  Opinie klientów

  wyznacz trasę
  Umów wizytę