Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza, aby wygrać walkę z próchnicą, kładzie nacisk zarówno na regularne zabiegi profilaktyczne, jak i leczenie powstałych już ubytków zębowych.
stomatologia zachowawcza Jarocin

Stomatologia zachowawcza zajmuje się profilaktyką próchnicy oraz leczeniem wywołanych przez nią ubytków. Regularne wizyty u stomatologa, w ramach których prowadzone jest leczenie zachowawcze zębów, pozwala pacjentom na długo zachować zdrowy, estetyczny i naturalny uśmiech. Zalecamy, aby takie wizyty odbywały się co najmniej raz na pół roku. Wtedy nawet w przypadku wykrycia wczesnej fazy próchnicy, zabiegi będą obejmowały jedynie nieinwazyjne, szybkie i bezbolesne działania. Poniżej wyjaśniamy, co to jest leczenie zachowawcze i jak wyglądają zabiegi przeprowadzane w jego ramach.

Próchnica jest najczęstszą chorobą atakującą zęby. Jej początkowa faza może być łatwo wyleczona. Natomiast wszelkie zaniedbania prowadzą do poważnych komplikacji, a nawet do martwicy zęba. Stomatologia zachowawcza odzwierciedla znaną wszystkim zasadę, że lepiej jest przeciwdziałać niż leczyć. Postępowanie zachowawcze oszczędza pacjentom skomplikowanych, inwazyjnych zabiegów, zmniejsza również koszty leczenia.

Co to jest leczenie zachowawcze?

Żadne leczenie stomatologiczne nie ma większego sensu bez codziennej higieny jamy ustnej, którą pacjenci przeprowadzają w swoich domach. Jednak nawet największe zdyscyplinowanie w tej kwestii nie jest w stanie w pełni ochronić zębów przed chorobami jamy ustnej. Dentysta przy użyciu profesjonalnego sprzętu stomatologicznego, może rozpoznać pierwsze niepokojące zmiany w miejscach niewidocznych gołym okiem. Dlatego tak ważna jest stomatologia zachowawcza i przeprowadzane w jej ramach zabiegi.

Leczenie zachowawcze może mieć różny przebieg. Wszystko zależy od tego, jaki jest stan zębów pacjenta. Jeśli lekarz nie rozpoznaje żadnych ubytków, może wykonać bezbolesne zabiegi higienizacyjne: skaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzację. Profesjonalne, dokładne oczyszczenie zębów przeciwdziała rozwojowi próchnicy, a fluoryzacja wzmacnia ich szkliwo.

W sytuacji, gdy na zębach pojawiły się pierwsze oznaki próchnicy, również można skutecznie i bezboleśnie im zaradzić. Na zębach zauważalne są wtedy nieestetyczne białe plamki. W naszym gabinecie usuwamy je metodą infiltracji preparatem ICON. Na początku lekarz oczyszcza każdy ząb, a następnie na ich powierzchnię aplikuje specjalny żel. Preparat przenika w głąb tkanki zęba i wypełnia wszystkie uszkodzenia. Na koniec utwardzany jest przy użyciu lampy. Zaletą tego innowacyjnego zabiegu jest całkowita jego bezbolesność i brak potrzeby borowania. Dodatkowo zęby po zastosowaniu infiltracji preparatem ICON odzyskują estetyczny, jednolity koloryt.

W przypadku, gdy ubytki zębów są rozległe, leczenie zachowawcze przeprowadzane jest w sposób standardowy. Wszelkie zmiany muszą zostać usunięte, a naruszony ząb wypełniony i odbudowany. Zdarza się jednak, że bakterie zdążyły zainfekować także miazgę zęba. Wtedy pozostaje leczenie kanałowe, polegające na precyzyjnym oczyszczeniu komory zęba i jego kanałów. Tego rodzaju leczenie przeprowadzamy zawsze z użyciem mikroskopu stomatologicznego, aby zapewnić naszym pacjentom maksymalną dokładność i skuteczność.

Rejestracja
Jeżeli potrzebujesz pilnej pomocy stomatologicznej – dzwoń i umów się na wizytę w naszym gabinecie.

Umów się na wizytę

  Cennik
  Badanie stomatologiczne + instruktaż higieny jamy ustnej + dokumentacja dla pacjenta
  150 - 200 zł
  Wizyta kontrolna dla stałych pacjentów
  100 zł
  Wypełnienie zęba materiałem światłoutwardzalnym wysoceestetycznym
  250 - 500 zł
  Wypełnienie zęba materiałem światłoutwardzalnym pod mikroskopem
  450 – 600 zł
  Preparat ICON (nieinwazyjne usuwanie białych plam)
  200 - 250 zł
  Wypełnienie zęba materiałem światłoutwardzalnym dodatkowo wzmocnione włóknem szklanym (everX posterior)
  dopłata 150 - 200 zł
  Szynowanie zębów włóknem szklanym
  450 – 750 zł
  Wypełnienie tymczasowe (opatrunek)
  200 – 250 zł
  Znieczulenie komputerowe Quick Sleeper
  50 zł

  Opinie klientów

  wyznacz trasę
  Umów wizytę