Szablony chirurgiczne

Szablony chirurgiczne są innowacyjnym narzędziem pomocnym w przeprowadzaniu zabiegów implantacji zębów. W naszym gabinecie podczas projektowania indywidualnego szablonu stosujemy tomografię komputerową, skan wewnątrzustny i nowatorską technikę projektowania. Dzięki temu proces wszczepianie implantu wykonujemy z najwyższą precyzją i skutecznością.
Szablony chirurgiczne Jarocin

Czym są szablony chirurgiczne?

Szablon chirurgiczny tworzony jest indywidualnie, zgodnie z warunkami anatomicznymi jamy ustnej pacjenta. Składa się z dwóch części – powierzchni dziąsłowej i tulei. Przez tuleję wprowadzane jest wiertło w obszar, w którym ma znaleźć się ostatecznie implant. To znacząco wspomaga pracę stomatologa, umożliwiając wszczepienie implantu w bardzo krótkim czasie. Szablon chirurgiczny pozwala także na dokładne umiejscowienie implantu w szczęce lub żuchwie, maksymalne wykorzystanie warunków kostnych pacjenta oraz ograniczenie ryzyka błędu do minimum. Dodatkową zaletą jest to, że zabieg przeprowadzany jest bez nacięć chirurgicznych i zszywania ran, dzięki czemu operowane miejsca szybko się goją.

Jak się robi szablon pod implanty?

Proces przygotowania szablonów chirurgicznych rozpoczyna się od wykonania tomografii komputerowej i skanów wewnątrzustnych. To dzięki tego typu obrazowaniu lekarz jest w stanie bardzo dokładnie określić warunki anatomiczne szczęki lub żuchwy pacjenta. W naszym gabinecie diagnoza przeprowadzana jest przy użyciu zaawansowanych technologicznie sprzętów – tomografu komputerowego CBCT 3D oraz skanera wewnątrzustnego. Kolejnym etapem jest przygotowanie wycisku jamy ustnej pacjenta. W ten sposób lekarz otrzymuje bardzo precyzyjny obraz jamy ustnej danej osoby, potrafi z dużą dokładnością dobrać odpowiedni rodzaj i wielkość wszczepów, określić potrzebne rodzaje wierteł oraz kąt i głębokość ich wprowadzania w tkankę kostną. Posiadając wszystkie powyższe informacje dochodzimy do końcowego etapu – sporządzenia spersonalizowanego szablonu chirurgicznego. Znajdą się w nim otwory, przez które wykonamy nawierty w kości. Gotowy projekt szablonu jest drukowany za pomocą drukarki 3D i jest gotowy do użycia w przeciągu kilku godzin.

Jakie są największe zalety wykorzystania szablonów chirurgicznych?

Przede wszystkim należy podkreślić, że użycie szablonu chirurgicznego zapewnia nadzwyczajną precyzję w przeprowadzaniu zabiegu mocowania implantów. Dzięki temu rozwiązaniu zabieg jest bardzo bezpieczny, a czas leczenia i regeneracji operowanych miejsc dużo krótszy. Korona protetyczna może być założona na wszczep dużo szybciej niż podczas standardowej metody przeprowadzania zabiegu. Ponadto dzięki nowoczesnej technologii diagnostycznej lekarz ma możliwość zaplanowania i wykonania tymczasowej odbudowy protetycznej jeszcze przed zabiegiem.

Szablony chirurgiczne stosujemy podczas leczenia implantologicznego szczególnie w przypadku osób obawiających się inwazyjnego zabiegu – cięcia skalpelem i znacznego naruszenia dziąsła. Dla innych pacjentów to po prostu dodatkowe zabezpieczenie i pewność, że zabieg przyniesie doskonałe rezultaty.

Rejestracja
Jeżeli potrzebujesz pilnej pomocy stomatologicznej – dzwoń i umów się na wizytę w naszym gabinecie.

Umów się na wizytę

    Opinie klientów

    wyznacz trasę
    Umów wizytę