Protezy

Protezy zębowe to doskonałe rozwiązanie w przypadku osób posiadających ubytki zębowe. A te sprawiają, że jesteśmy skrępowani i niechętnie się uśmiechamy. Protetyka oferuje różnego rodzaju protezy zębowe, które lekarz stomatolog jest w stanie idealnie dopasować do reszty naszego uzębienia.
protezy jarocin

Wyróżniamy dwa rodzaje protez – stałe i ruchome. Pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, mocowane są na stałe przez dentystę. Należą do nich: korony i mosty protetyczne, wkłady koronowe i koronowo-korzeniowe. Drugi rodzaj to protezy wyjmowane, czyli: protezy szkieletowe, nakładkowe, częściowe – używane przy braku kilku zębów oraz całkowite protezy osiadające – stosowane w bezzębiu.

Ile trwa zrobienie protezy zębowej?

Protezy zębowe można wykonać przez NFZ lub w prywatnych gabinetach dentystycznych – okres oczekiwania w obu przypadkach jest różny. W pierwszym może potrwać około 3 miesiące, w drugiej sytuacji gotową protezę otrzymamy po około 2-3 tygodniach. Proces wykonania protezy zębowej składa się z kilku etapów. Na początku wykonywany jest wycisk zębów pacjenta, następnie wzornik i ustawienie, aż w końcu indywidualnie dobrane uzupełnienie. Może się zdarzyć, że gotowa proteza wymaga nieznacznej korekty, wtedy czas oczekiwania na ostateczny efekt nieco się wydłuża.

Jak długo przyzwyczaja się do protezy zębowej?

Niektórzy pacjenci na początku mają problem z przywyknięciem do nowych zębów. To, jak długo przyzwyczaja się do protezy zębowej dana osoba, jest procesem bardzo indywidualnym. W naszym gabinecie dbamy, aby każde uzupełnienie było wykonane z najwyższą precyzją, uwzględniając indywidualne oczekiwania każdego pacjenta. Jednak w pomimo tego przez krótki czas niektórzy pacjenci mogą mieć odczucie posiadania ciała obcego w jamie ustnej, co niekiedy wywołuje np. nadmierne wydzielanie śliny lub odruchy wymiotne. Czynności takie jak mówienie, jedzenie lub uśmiechanie bywają na początku utrudnione. Na szczęście dyskomfort zawsze mija, a protezą można cieszyć się przez długie lata. Średnio czas przyzwyczajania się do protezy trwa zazwyczaj 3-4 tygodnie. Aby szybciej przywyknąć do nowego uzębienia, zaleca się nosić protezę jak najczęściej.

Ile kosztuje proteza zębowa?

Współczesna protetyka oferuje protezy różnego typu. To, ile kosztuje proteza zębowa, zależeć będzie od wybranego rodzaju, materiału i czasu jej wykonania lub potrzeby przeprowadzenia dodatkowych badań, takich jak zdjęcie RTG czy tomograf komputerowy 3D. Za protezy akrylowe zapłacimy około 800 zł. Droższą alternatywą jest elastyczna proteza poliamidowa i proteza szkieletowa, których koszt to średnio 1500 zł. Największym wydatkiem są protezy mocowane na implantach, stosowane w przypadku bezzębia. Razem ze wszczepami ich cena waha się pomiędzy 10 tysięcy a kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W naszym gabinecie dobór właściwej protezy zębowej odbywa się na wizycie konsultacyjnej na podstawie zdjęć i badania pacjenta.

Rejestracja
Jeżeli potrzebujesz pilnej pomocy stomatologicznej – dzwoń i umów się na wizytę w naszym gabinecie.

Umów się na wizytę

    Opinie klientów

    wyznacz trasę
    Umów wizytę