Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Dział stomatologii zajmujący się leczeniem chorób miazgi zęba oraz chorób tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest leczenie kanałowe. Leczenie kanałowe jest niezbędne, kiedy dochodzi do zapalenia miazgi. Przyczyny takiego stanu mogą być różne: głębokie ubytki próchnicowe, duże wypełnienia, urazy zębów.
Leczenie kanałowe pod mikroskopem Jarocin

Metoda, jaką jest leczenie kanałowe pod mikroskopem, pozwala na zachowanie w jamie ustnej nawet mocno zniszczonych zębów. Wykonujemy je, kiedy doszło do zapalenia miazgi, czyli tkanki naczyniowej i nerwowej oraz gdy próchnica jest zaawansowana na tyle, że zwykłe leczenie okaże się niewystarczające. Leczenie kanałowe przeprowadzamy również wtedy, gdy doszło do złamania lub pęknięcia zęba. Niezbędne okazuje się także przed niektórymi zabiegami protetycznymi, np. kiedy dany ząb ma stać się zębem filarowym w moście.

Ponadto leczenie kanałowe pod mikroskopem wskazane jest, kiedy poprzednie leczenie się nie powiodło – wówczas mowa o tzw. reendo. Wskazane jest ono również, gdy w kanale pozostało narzędzie stomatologiczne, zęby mają nietypową budowę anatomiczną, kanały nie zostały do końca oczyszczone bądź ząb mimo leczenia nadal boli.

Podkreślamy, że warto zdecydować się na leczenie kanałowe pod mikroskopem, ponieważ bywa ono ostatnią szansą na uratowanie zęba. Naturalne uzębienie zawsze stanowi lepsze rozwiązanie od implantu!

Jak wygląda leczenie kanałowe pod mikroskopem?

To, jak wygląda leczenie kanałowe pod mikroskopem, w początkowej fazie niczym nie różni się od standardowego leczenia. Zaczynamy od wykonania zdjęcia RTG, aby ocenić stan zęba. Następnie podajemy pacjentowi znieczulenie, dzięki któremu zabieg staje się w pełni komfortowy. Kolejny krok to dokładne zabezpieczenie chorego zęba przed dostępem śliny – używamy w tym celu koferdamu, czyli elastycznej gumy, która okrywa wszystkie zęby poza leczonym.

Sam mikroskop znajduje się na specjalnym wysięgniku nad głową pacjenta. Lekarz patrząc w jego okular, widzi powiększony i oświetlony obszar zabiegowy. Oczyszczamy dokładnie kanały, przepłukujemy je oraz dezynfekujemy. Po ich osuszeniu wypełniamy je specjalnym materiałem. Na samym końcu niezbędna jest odbudowa korony zęba. W zależności od stopnia jej uszkodzenia będzie to zwykłe uzupełnienie lub korona protetyczna. Kwestię tego, jak wygląda leczenie kanałowe pod mikroskopem, zawsze omawiamy z pacjentem jeszcze przed jego rozpoczęciem.

Ile trwa leczenie kanałowe?

To, ile trwa leczenie kanałowe, zależy od stopnia zaawansowania zmian oraz liczby kanałów w zębie. Poważne zmiany oraz zęby wielokanałowe (zazwyczaj trzonowe) mogą wymagać nawet dwóch lub trzech wizyt. Zazwyczaj leczenie bez komplikacji odbywa się na jednej wizycie trwającej od 1 do 2 godzin.

Ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Kwestia tego, ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem, zależna jest od liczby kanałów w zębie oraz od rodzaju koniecznego uzupełnienia. Korona jest droższa od zwykłego uzupełnienia, jednak czasami bywa konieczna. Dodatkowe koszty generują narzędzia pozostawione w kanałach lub perforacje. To, ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem, zawsze staramy się określić przed jego rozpoczęciem. Ponadto orientacyjny koszt zabiegu przedstawiony został w naszym cenniku.

Rejestracja
Jeżeli potrzebujesz pilnej pomocy stomatologicznej – dzwoń i umów się na wizytę w naszym gabinecie.

Umów się na wizytę

  Cennik
  (cena obejmuje leczenie w osłonie koferdamu pod kontrolą mikroskopu + zdjęcia punktowe przed, w trakcie i po leczeniu oraz ewentualne opatrunki między wizytami)
  Pierwotne leczenie endodontyczne (kanałowe) pod mikroskopem:
  Zęby sieczne i kły
  900 zł
  Zęby przedtrzonowe
  1200 zł
  Zęby trzonowe (3 kanały)
  1500 zł
  Zęby trzonowe (4 kanały i więcej)
  1800 zł
  Powtórne leczenie endodontyczne (kanałowe) pod mikroskopem:
  Zęby sieczne i kły
  1200 zł
  Zęby przedtrzonowe
  1500 zł
  Zęby trzonowe (3 kanały)
  1800 zł
  Zęby trzonowe (4 kanały)
  2100 zł
  Usunięcie złamanego narzędzia z kanału
  300 - 600 zł
  Usunięcie wkładu koronowo-korzeniowego
  200 – 400 zł
  Zamknięcie perforacji korzenia lub komory bio materiałem
  200 – 400 zł
  Odbudowa po leczeniu endodontycznym materiałem światłoutwardzalnym wzmocnionym włóknem szklanym
  400 - 600 zł

  Opinie klientów

  wyznacz trasę
  Umów wizytę