Implanty zębowe

Implantologia to dziedzina stomatologiczna zajmująca się odbudową utraconych zębów pacjenta bez ingerencji w zęby sąsiednie. Zabieg implantacji polega na wszczepieniu w kość pacjenta w miejscu brakującego zęba tytanowego wszczepu, który imituje korzeń zęba będący filarem dla korony protetycznej. W jamie ustnej taki wszczep wygląda jak naturalny ząb. Implanty mogą być zastosowane u osób dorosłych posiadających pojedyncze braki zębowe jak i całkowite bezzębie.
implanty jarocin

Najbezpieczniejsze, najtrwalsze, a przy tym najbardziej estetyczne rozwiązanie w przypadku braku w uzębieniu to implanty zębowe. To nowoczesne wszczepy, które zostały stworzone tak, aby zastąpić naturalny korzeń zęba. Dzięki temu nie dochodzi do zaniku kości, który może negatywnie wpłynąć na wygląd oraz funkcjonowanie jamy ustnej. Do zalet implantów zębowych należy zaliczyć również trwałość – zwykle są one rozwiązaniem na całe życie. Ponadto przywracają możliwość normalnego jedzenia i rozdrabniania pokarmów. Znacznie ułatwiają także utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej – należy dbać o nie tak, jak o naturalne uzębienie, czyli z użyciem szczoteczki do zębów oraz nici dentystycznej. Co ważne, implanty zębowe nie wymagają szlifowania zębów wokół luki, tak jak ma to miejsce w przypadku mostów. Ponadto można stosować je w przypadku pojedynczych braków, ale także całkowitego bezzębia.

Poniżej wyjaśniamy, jak wyglądają implanty zębowe, jak wygląda zabieg ich wszczepienia oraz ile kosztują.

Jak wyglądają implanty zębowe?

Implanty zębowe składają się z kilku części. Sam implant, wyglądem przypominający śrubę, wszczepiany jest w kości szczęki lub żuchwy, gdzie zastępuje korzeń zęba. Wykonany jest on z biozgodnego, czyli bezpiecznego dla ludzkiego organizmu materiału. Na nim umieszczany jest łącznik, który odpowiada za stabilność oraz wytrzymałość całej konstrukcji. Ostatni element to korona protetyczna. Jak wyglądają implanty zębowe w jamie ustnej? Widać w niej właśnie koronę z porcelany lub cyrkonu. Wizualnie naśladuje ona naturalne uzębienie, zapewniając piękny, zdrowy uśmiech.

Jak zakłada się implanty?

Przede wszystkim, jeszcze przed samym zabiegiem konieczna jest precyzyjna diagnostyka CBCT czyli badanie tomografii stożkowej. Pozwala nam ona na dokładne określenie warunków w jamie ustnej oraz tego, czy można w ogóle przeprowadzić zabieg wszczepienia implantu. Zatem, jak zakłada się implanty, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań? Przede wszystkim całą procedurę przeprowadzamy w znieczuleniu, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesna. Po nawierceniu w kościu niewielkiego otworu chirurg umieszcza w nim implant. Po około tygodniu zdejmowane są szwy. Dopiero po zakończeniu procesu osteointegracji, czyli zrośnięcia się implantu z kością, możliwe jest osadzenie korony. Cały proces gojenia trwa od 2 do 4 miesięcy. Przed samym zabiegiem omawiamy z pacjentem to, jak zakłada się implanty oraz przekazujemy dokładne instrukcje pozabiegowe. Zależy nam na pełnym komforcie osób korzystających z naszych usług!

Ile kosztują implanty zębowe?

To ile kosztują implanty zębowe, zawsze dokładnie omawiamy podczas konsultacji implantologicznej. Ceny wszczepienia implantu zaczyna się od 2000 zł, tak samo jak ceny koron. Przęsło na implancie to koszt 1500 zł. Na ostateczną kwotę, wpływa również liczba wszczepionych implantów. W przypadku konieczności odbudowy kości, gdy doszło do jej zaniku, koszt całej procedury również wzrasta.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z leczeniem implantologicznym w naszej klinice, zapraszamy do kontaktu!

Rejestracja
Jeżeli potrzebujesz pilnej pomocy stomatologicznej – dzwoń i umów się na wizytę w naszym gabinecie.

Umów się na wizytę

  Cennik
  Konsultacja implantologiczna
  250 zł
  Wszczepienie implantu
  od 3000 zł
  Wszczepienie implantu natychmiastowo po usunięciu zęba
  3500 - 4000 zł
  Korona porcelanowa na implancie standardowa
  2300 zł
  Korona pełnoceramiczna na implancie
  2500 zł
  Korona pełnoceramiczna z łącznikiem indywidualnym
  3000 zł
  Przęsło w moście na implantach standardowe
  2300 zł
  Przęsło w moście na implantach pełnoceramiczne
  2500 zł
  Szablon chirurgiczny
  700 – 1500 zł
  GBR (sterowana regeneracja kości)
  od 1200 zł
  Rozszczepienie wyrostka zębodołowego
  1400 zł
  Sinus lift (podniesienie dna zatoki szczękowej)
  od 1000 zł do 3000 zł
  Odbudowa pełnołukowa All on 4 (4 implanty + 4 multiunity + praca tymczasowa)
  od 18000 zł
  Odbudowa pełnołukowa All on 6 (6 implanty + 6 multiunity + praca tymczasowa)
  od 20000 zł
  Proteza overdenture na implantach
  od 13000 zł
  Proteza stabilizowana na implantach
  od 12500 zł
  Proteza stablizowana belką protetyczną ‘Doldera’
  od 12000 zł

  Opinie klientów

  wyznacz trasę
  Umów wizytę