Augmentacja kości

Osoby, u których doszło do utraty zębów często decydują się na implantację. Aby jednak implant mógł być właściwie i trwale wszczepiony w kość, niezbędna jest wystarczająca ilość i dobra jakość kości wyrostka zębodołowego. W przypadku jej zaniku konieczne będzie wykonane augmentacji kości szczęki lub żuchwy - w zależności od miejsca, gdzie dany implant ma być osadzony.
augmentacja kości Jarocin

Sterowana regeneracja kości

Augmentacja kości to inaczej sterowana regeneracja kości – zabieg, który pozwala na odtworzenie kości w miejscu, w którym lekarz stwierdził jej zanik. Gdy pacjent traci ząb, po pewnym czasie następuje zanik kości wyrostka zębodołowego. Jeśli zdecydujemy się, aby w tym miejscu wszczepić implant, może się okazać, że kość potrzebuje odbudowy. Wtedy lekarz wprowadza materiał kostny lub kościozastępczy w miejsce ubytku, co zwiększa grubość i wysokość wyrostka zębodołowego. Zabieg augmentacji może być zastosowany podczas implantacji – kiedy zanik kostny jest jeszcze niewielki. Natomiast w sytuacji dużych braków lekarz specjalista przeprowadza go na odrębnej wizycie. Aby właściwie określić stan kostny szczęki lub żuchwy zazwyczaj wykonywana jest wcześniej tomografia komputerowa. Ta nowoczesna metoda obrazowania pozwala dokonać szczegółowych, bardzo precyzyjnych pomiarów kości.

Odbudowa kości to zabieg chirurgiczny przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, jest więc bezbolesny. Wykonywany jest zawsze przy wysokich rygorach aseptyki i w jałowych warunkach. Po znieczuleniu stomatolog pobiera autoprzeszczep lub gotowe materiały kostne z banku kości. Może również zastosować materiały kościozastępcze, czyli syntetyczne. Kolejnym krokiem jest już odpreparowanie płata śluzówkowo- okostnowego. Po umieszczeniu materiału kostnego w miejscu zaniku kości, pokrywa się go tzw. błoną zaporową. Ta czynność ma na celu ochronę wszczepionego materiału przed wrastaniem tkanek miękkich.

W trakcie kilku miesięcy od zabiegu wszczepiony materiał ulega regeneracji i remodulacji w pełnowartościową tkankę kostną pacjenta. W przypadku żuchwy proces ten trwa ok. 4 miesiące, zaś w szczęce nieco dłużej, bo ok. 6 miesięcy. Po tym czasie można przystąpić do założenia implantu lub implantów. Najczęstszym wskazaniem do wykonania zabiegu jest zanik kostny, ale nie jedynym. Augmentację kości wykonuje się rownież w przypadku paradontozy, kieszeni przyzębnych lub w celu odbudowy protetycznej narządu żucia.

Cena augmentacji kości

Cena augmentacji kości zależy od metody jej przeprowadzenia, stopnia zaniku kości oraz indywidualnych preferencji pacjenta. Za regenerację kości pod implantację wszczepu zapłacimy od 800 zł i więcej. Należy również pamiętać, że koszt wykonania ewentualnych badań dodatkowych, takich jak tomografia komputerowa, nie zawsze jest wliczone w cenę zabiegu.

W naszym gabinecie stomatologicznym zabieg GBR, czyli sterowania regeneracją kości, wykonują doświadczeni implantolodzy. Proces jest całkowicie bezpieczny i wykonywany przy użyciu wysokiej jakości urządzeń medycznych.

Rejestracja
Jeżeli potrzebujesz pilnej pomocy stomatologicznej – dzwoń i umów się na wizytę w naszym gabinecie.

Umów się na wizytę

    Opinie klientów

    wyznacz trasę
    Umów wizytę