Licówki

Białe, zadbane, równe zęby to dla niektórych niedościgniony ideał pięknego uśmiechu. Dzisiaj już każdy może mieć doskonałe uzębienie. Stomatologia estetyczna ma na to swój sposób - licówki. Z tego rozwiązania korzystają szczególnie celebryci, ale nie jest on zarezerwowany jedynie dla nich.
licówki Jarocin

Co to licówki?

Licówki to cienkie płytki mocowane na licową, czyli zewnętrzną, stronę uzębienia. Stomatolog przykleja każdą licówkę oddzielnie przy użyciu specjalnego kleju. Najczęściej stosowane są w sytuacji, gdy w naszym uzębieniu występują trudno usuwalne przebarwienia szkliwa, drobne pęknięcia czy nieestetyczne wypełnienia przednich zębów. Licówki korygują również kształt uzębienia.

W naszym gabinecie dbamy o to, aby projektować je w taki sposób, by podkreślały naturalne rysy twarzy pacjenta. Doświadczony stomatolog potrafi dobrać kształt licówek do owalu twarzy pacjenta, jego typu sylwetki, a nawet osobowości. Przeciwwskazaniem do ich założenia jest próchnica, choroby dziąseł, zgryzu i bruksizm. Na założenie licówek nie mogą sobie pozwolić osoby, których zęby przeszły leczenie kanałowe.

Wytwarzanie licówki

Warto podkreślić, że ten sposób korekcji uśmiechu wybieramy na stałe. Zanim lekarz zamocuje licówkę, musi oszlifować uzębienie, usuwając około 0,5 mm szkliwa. Jest to proces nieodwracalny, ząb nie jest w stanie odbudować tak dużej ilości szkliwa.

Wytwarzanie licówki to proces. W naszym gabinecie podczas pierwszej wizyty wykonujemy wycisk uzębienia pacjenta. Za pomocą odlewów dobieramy kolor i kształt uzębienia. Podczas drugiej wizyty pacjent otrzymuje makietę nowego uśmiechu. Może ją przymierzyć i ma kilka dni na zastanowienie się, czy taki wygląd uzębienia mu odpowiada. Trzecia wizyta to czas na uwagi i ewentualne korekcje. Zęby przygotowywane są pod założenie licówek. Podczas oczekiwania na przygotowywane w laboratorium licówki, nasi pacjenci otrzymują na ten czas naturalnie wyglądające licówki tymczasowe.

Licówki wykonywane są z różnych materiałów. Mogą być porcelanowe, ceramiczne, pełnoceramiczne i kompozytowe. Najczęściej wybierane są te pierwsze. W każdym oświetleniu wyglądają naturalnie, dodatkowo są odporne na osadzanie się kamienia nazębnego i powstawanie przebarwień. Porcelanowe licówki mają również dużą odporność na ścieranie, są bardzo dobrze tolerowane przez organizm, a przede wszystkim niezwykle wytrzymałe – potrafią przetrwać ponad 10 lat.

Ile kosztują licówki?

To, ile kosztują licówki, zależy od indywidualnego cennika kliniki stomatologicznej, użytych materiałów, czy wcześniej wykonywanych zabiegów. Średnio za jeden płatek pełnoceramiczny zapłacimy pomiędzy 1100 a 1500 zł. Licówka porcelanowa to koszt ok. 1800 zł. Za pełną korekcję uśmiechu zapłacimy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

W naszym gabinecie wykonujemy licówki pełnoceramiczne oraz ręcznie napalane licówki porcelanowe. Jest to jedne z najczęściej wybieranych zabiegów stomatologii estetycznej.

Rejestracja
Jeżeli potrzebujesz pilnej pomocy stomatologicznej – dzwoń i umów się na wizytę w naszym gabinecie.

Umów się na wizytę

    Opinie klientów

    wyznacz trasę
    Umów wizytę